יישור שיניים לילדים

אם בעבר היה נהוג להמתין עד שהילד מגיע לגיל בגרות כדי להתחיל בתהליך של יישור שיניים לילדים, כיום, עם התפתחות האורתודנטיה והחידושים הרבים בתחום זה, רצוי להגיע אל האורטודנט בגיל מוקדם הרבה יותר, אפילו עוד לפני בקיעת השיניים הקבועות. איתור מוקדם של בעיות אורתודנטיות עשוי למנוע התפתחות של בעיות חמורות בעתיד ולהביא לטיפול קצר יותר ופחות מורכב בשלב מאוחר יותר. ד"ר מוליק קורנהאוזר הוא מומחה ליישור שיניים ולסתות, ד"ר קורנהאוזר סיים את לימודי רפואת השיניים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית ושימש מספר שנים כמדריך קליני במחלקת האורתודונטיה בבית חולים הדסה. מחפשים אורטודנט מקצועי ובעל ניסיון? צרו קשר עם ד"ר קורנהאוזר, כי גם לכם מגיע את הטוב ביותר.


יישור שיניים – גם יופי, גם בריאות

יישור שיניים הוא טיפול שיסייע לילדכם במישורים רבים. בעידן שבו כולם רוצים להיראות טוב, אסור לזלזל בחיוך בריא וכובש לבבות. שיניים ישרות מאפשרות חיוך בפה מלא, חיוך זוהר אשר מגביר את הביטחון העצמי של כל ילד וילדה ומסייע להם לרכוש בקלות חברים חדשים.
לשיניים ישרות יש חשיבות עצומה גם בפן הבריאותי. שיניים ארוכות מדי עלולות לחתוך את החניכיים בעת האכילה ואילו שיניים קצרות מדי עלולות לפגוע בתנועת הלסת ולגרום לכאבים.
שיניים עקומות או צפופות עלולות לגרום לשחיקה לא שווה של משטחי הלסת העלולה לגרום לסיבוכים בריאותיים בעתיד. שיניים עקומות או שיניים בעלות רווחים גדולים עלולות לגרום לדיבור בלתי מובן ולהגייה משובשת.
יישור שיניים מקל על מערכת העיכול, הוא מאפשר ריסוק טוב יותר של האוכל ומסייע לעיכול.
סגירה לא טובה של השיניים עלולה לגרום לבעיות חניכיים ולכאבי ראש מתמשכים.
בשיניים בעלות מבנה לקוי עלולות להיווצר מחלות חניכיים וריקבון בשיניים מאחר וקשה לנקות היטב שיניים בעלות מבנה לקוי.

באיזה גיל מומלץ לבקר אצל האורטודנט?

טיפול אורתודנטי אפשר לעבור בכל גיל, אך ככל שנקדים להגיע אל האורטודנט ונאתר את הבעיות, כך הטיפול יהיה פחות מורכב וקצר יותר.
עם סיום בקיעת שיני החלב, מומלץ לבקר אצל האורתודנט. ד"ר קורנהאוזר יבדוק את הילד כדי לוודא כי אין בעיות מיוחדות העלולות לגרום לסיבוכים בעתיד. אם יתגלו בעיות כאלו, ימליץ הרופא על דרכי הטיפול המתאימות.
בגיל חמש עד אחת עשרה, זהו השלב שבו מצויות בפה גם שיני החלב וגם השיניים הקבועות. בגיל זה חשוב להתערב במצבים של סטיית לסת תחתונה, בליטה חמורה של השיניים התחתונות, יחסית למערכת השיניים העליונה, או צמיחה לא תקינה של השיניים החותכות. בגיל צעיר, כאשר הגוף נמצא במצב של גדילה אפשר להשפיע על אופן גדילת הלסתות ועל קביעת מקומן של השיניים הקבועות.
כאשר התחלפו כל השיניים בפה, בגיל אחת עשרה עד ארבע עשרה, זה הזמן לטפל בבעיות של שיניים עקומות, רווחים בשיניים ועוד. חשוב לדעת כי תהליך סיום גדילת השיניים הוא מוקדם יותר אצל בנות, מאשר אצל בנים. אצל בנות מסתיים תהליך הגדילה בסביבות גיל ארבע עשרה, ואילו אצל בנים מסתיים התהליך בסביבות גיל שבע עשרה.

יישור שיניים בשני שלבים – על השיטה ועל התוצאות

ישור שיניים בשני שלבים הוא טיפול מיוחד המתבצע בשני שלבים, טיפול הממרב את סיכויי ההצלחה ומונע סיבוכים בעתיד.
המטרה בשלב הראשון היא ליצור לסת בגודל מתאים שתכיל את כל השיניים הקבועות, ולמקם את הלסתות, העליונה והתחתונה, כראוי. שלב זה מתבצע בגיל הילדות המאופיין בצמיחה מהירה, גיל שבו אפשר לנתב את הלסתות למקומן הנכון. בשלב זה יערוך האורתודנט בירור אורתודנטי יסודי הכולל צילומי רנטגן ומידות לימוד.
לאחר הטיפול יבקעו השיניים במקומם המתאים ולא יידרש טיפול נוסף. במקרים מיוחדים שבהם יידרש טיפול נוסף יערוך הרופא בירור נוסף ויחליט על הצעדים הבאים.
שלב ב' מתבצע לאחר בקיעת כל השיניים הקבועות. בשלב זה, אם יהיה צורך, יבצע הרופא הרכבת גשר או ברקטים למשך תקופה של שניים עשר עד שמונה עשר חודשים ולאחריו ירכיב קיבוע כדי לשמור על השיניים במקומן הסופי.

לקריאה נוספת על יישור שיניים בשני שלבים, לחץ כאן

חוששים מבעיות אורתודנטיות? שימו לב לסימנים הבאים:

 • נשירה מוקדמת או מאוחרת של שיני חלב
 • קשיים בלעיסה או בנגיסה
 • נשימה דרך הפה
 • מציצת אצבע
 • שיניים צפופות
 • לסת הנראית בולטת קדימה או אחורה
 • נגיסה בלחי או בתקרת הפה
 • שיניים בולטות
 • שיניים עליונות ותחתונות שאינן נפגשות או נפגשות בצורה לא תקינה
 • מראה פנים לא מאוזן
 • חריקה או הידוק שיניים

זיהיתם אחד מהסימנים או מספר סימנים? צרו מיד קשר עם אורטודנט כדי להימנע מטיפולים מורכבים, מסובכים ויקרים הרבה יותר בעתיד.

כל הסיבות שישכנעו גם אתכם ליצור קשר עם ד"ר קורנהאוזר

• אגודת האורתודנטים האמריקאית מדווחת כי למעלה מחמישים ושישה אחוז מהילדים בכל העולם נזקקים לטיפול אורתודנטי.
• אינספור ילדים בישראל טופלו בהצלחה במרפאתו של ד"ר מוליק קורנהאוזר, הם ישמחו להמליץ לכם על הטיפול המקצועי, על היחס האישי, על הסבלנות ועל ההצלחות.
• קבעו תור במרפאה והבטיחו חיוך זוהר בפה בריא.
• צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

לסיכום – יישור שיניים לילדים יכול לתרום להתפתחות תקינה של המנשך וכמו כן, לתרום לבטחון העצמי של הילד שלכם, אך לא תמיד חייבים להתחיל את הטיפול בשלב מוקדם – אלא לשים לב לבעיות האורתודנטיות ולבוא לבדיקת ייעוץ כדי לאפשר אבחון מוקדם.