מידע למטופלים

אורתודונטיה, הענף של רפואת שיניים העוסק בצמיחה של שיניים, הלסתות והפנים.

הביקוש לטיפול של יישור שיניים עולה בהתמדה. כמו כן יותר ויותר פונים מבוגרים לטיפול , יותר מאשר אי פעם בעבר.

למה אנשים פונים לקבל טיפול אורתודונטי ? הטיפול מאפשר לשיניים שלך להיות בסגר תקין, זה משפר את  ההרמוניה של הפה והלסתות שלך. ברגע שאתה יכול לנשוך בצורה נכונה, אתה יכול לאכול בנוחות רבה יותר, לנקות את שיניים והחניכיים בקלות רבה יותר, והחיוך שלך יהיה מושלם!

 נקודת ההתחלה

רוב הפניות לטיפול אורתודונטי מתחילים עם הפניה מרופא שיניים כללי למומחה ליישור שיניים. תלוי מה יש צורך בטיפול, רוב המטופלים  נבדקים על ידי רופא מומחה במרפאה מקומית או על ידי יועץ בבית חולים. במקרים מסוימים, חלק מהמטופלים יכולים לעבור טיפולים קצרים וקלים על ידי רופאי שיניים כלליים בעלי הכשרה וניסיון .

אלו הן חלק מהבעיות האורתודונטיות הנפוצות ביותר:

שיניים קדמיות עליונות בולטות – אחת מבעיות השיניים הנפוצות ביותר

צפיפות – לסת צרה אומרת שאין מספיק מקום לשיניים שלך, וכתוצאה מכך תהיה צפיפות. לעומת זאת, לחלק מהמטופלים  יש מרווחים משמעותיים בין שיניהם.

אסימטריה – במיוחד כאשר הקווים של המרכז העליון והשיניים קדמיות תחתונות לא תואמות, אולי משום שהשיניים נדדו או העמדה של הלסת השתנתה.

מנשך עמוק – כאשר השיניים העליונות שלך מכסות את השיניים התחתונות יותר מ 50 %

מנשך הפוך – כאשר השיניים העליונות שלך במנשך הפוך לעומת  השיניים התחתונות

מנשך פתוח – כאשר השיניים הקדמיות שלך לא נפגשות , ולעומת זאת השיניים האחוריות שלך נמצאות במגע; לעתים קרובות, במקרים של מנשך פתוח, רואים את הלשון נדחפת בין השיניים הקדמיות העליונות ותחתונות.

שיניים כלואות – בחלק מהמטופלים, שיניים נמצאות בלסת בעמדה כזו שלא תוכלנה לבקוע בכלל. טיפול אורתודונטי יכול לעזור להביא את השיניים האלה המיקומן הנכון.

קבלת טיפול

כל מטופל זקוק לטיפול אינדיבידואלי, שתוכנן על ידי האורתודונט. על מנת להחליט מה טיפול הדרוש לך, יש צורך לבצע הערכה מלאה של השיניים הכוללת צילומי רנטגן, מודלים של השיניים  (תבניות של השיניים) וצילומים פוטוגרפיים שלהפנים והשיניים.

הטיפול יכול לקחת יותר משנתיים ולכן חשוב שאתה תסכים ממהחלה של הטיפול על התוכנית שהומלצה לך ע"י האורתודונט המטפל .