הקשר בין מראה השיניים לבריאות בקרב ילדים

הקשר בין מראה השיניים לבריאות בקרב ילדים

הכול יודעים כי לשיניים ישרות ובריאות יש חשיבות עצומה למראה האסתטי, לבריאות השיניים ולביטחון העצמי של הילדים, אך מחקרים חדשים שנערכו לאחרונה מוכיחים כי שיניים ישרות ובריאות מהוות גם אמצעי הגנה על הבריאות ועל התפקוד התקין של מערכות נוספות בגוף. אם עד עכשיו התלבטתם אם כדאי לעבור טיפולי יישור שיניים, מעכשיו התשובה ברורה. ד"ר מוליק קורנהאוזר, מומחה בתחום יישור השיניים, וצוות המרפאה יעניקו לכם חיוך כובש וזוהר, פה בריא וגם גוף בריא.

 שיניים ישרות ובריאות, גוף בריא – מה הקשר?

מחקרים רפואיים מראים כי קיים קשר בין בריאות הפה, בין היגיינת הפה ובין שכיחות הופעת התקפי לב, אירועים מוחיים ומחלות נוספות. החוקרים טוענים כי פה בריא עשוי להאריך את תוחלת החיים של האדם בעשר שנים בממוצע.

עוד טוענים החוקרים, כי קיים חיידק משותף לדלקות חניכיים, לשבץ מוחי ולמחלות לב. ככל שיש יותר חיידקים של דלקת חניכיים, כך "פקקת העורקים" ( סתימת עורקים) גבוהה יותר, וכתוצאה מכך עולה גם הסיכוי לחלות במחלות לב או שבץ. בין היתר, חוסר טיפול הולם עלול לגרום לסרטן הפה, ללידה מוקדמת אצל נשים הרות ולמשקל נמוך של הילוד.

סגירה לא תקינה של הלסתות, צפיפות שיניים, סטייה של הלסת ואי בקיעת שיניים עלולים לגרום לבעיות בטווח הארוך, בעיות שיתבטאו במפרק הלסת, בהופעת עששת, בשחיקה מוגברת של השיניים בשל עומס בלתי שווה ובכאבים במפרק הלסת.

יישור שיניים עשוי למנוע דלקות חניכיים. שיניים צפופות או עקומות קשות לניקוי. לא תמיד אפשר לנקות בין השיניים ובכל האזורים בחלל באופן אחיד. שאריות המזון עלולות להיתפס בקלות בין חריצי השיניים ולהוות מצע  גידול לחרקים. אחרי טיפול של יישור שיניים, יהיה הרבה יותר קל לשמור על היגיינת הפה ועל פה סטרילי.

איך לשמור על שיניים בריאות ופה בריא?

עששת היא האויב הגדול של בריאות הפה. רובד הפלאק המורכב משאריות מזון וחיידקים מפרק את הסוכר לחומצה המעכלת בהדרגתיות את אימייל השן. בהיעדר טיפול נכון, עלולים להיווצר חורים בשן, לפגוע במוך השן ואפילו לגרום לאובדן השן. תזונה מתאימה, צחצוח נכון של השיניים וביקור קבוע אצל השיננית יצליחו למנוע את הופעת העששת.

חשוב לבקר אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה כדי לעקוב אחרי מצב השיניים, לוודא כי אין חורים בשיניים ואין סימנים להתפתחות דלקת חניכיים.

 

 

 

 

 

.