יישור שיניים ללא גשר

קשתיות שקופות – הדרך האסתטית לשיניים בריאות וישרות

במשך שנים רבות טיפולי יישור שיניים התבצעו באמצעות גשר מתכתי, אך כיום בשל הדגש הרב על המראה האסתטי, אנשים רבים בוחרים ליישר את שינהם בשיטה טיפול חדשה הנקראת d-aligners, יישור שיניים ללא גשר. זוהי שיטת טיפול מתקדמת המתבצעת באמצעות תוכנות מחשב תלת ממדיות אשר מעניקה למטופל חיוך נעים גם במהלך הטיפול ופוטרת אותו מאי הנוחות הכרוכה בהרכבת גשר.

אישה מבוגרת עם ברקטים

יישור שיניים ללא גשר – הקשתיות השקופות

יישור שיניים ללא גשר(d-aligners) היא שיטה חדישה ליישור שיניים המחליפה את הגשרים, את הטבעות ואת חוטי המתכת ששימשו את האורטודנט בטיפולי יישור השיניים.
יישור שיניים בשיטה החדשה ממבוסס על טכנולוגיית היי – טק ממוחשבת ומתקדמת. לאחר ביצוע מדידות של הפה בונה הרופא מודל וירטואלי ממחושב של פה המטופל. באמצעות המודל בונה הרופא את תוכנית הטיפול ומתכנן את תזוזת השיניים הרצויה מהשלב הראשון ועד לשלב האחרון. כל התהליך יישור השיניים מבוצע ומונחה על ידי מחשב בהתאם לתוכנית טיפול השיניים שבנה האורטודנט.
יישור השיניים מתבצע באמצעות סדרת קשתיות שקופות העשויות מחומר פולימר שקוף, ללא חוטים וללא מתכת. כל קשתית מותאמת באופן בלעדי לשיני המטופל בהתאם למודל שנבנה במחשב, לפי זוויות השיניים ההתחלתיות ובהתאם למקום או לזוויות השיניים הרצויות שיתקבלו בסיום הטיפול.
בכל ביקור אצל האורטודנט, אחת לחודשיים או שלושה חודשים, מקבל המטופל סדרה של מספר קשתיות שקופות. את הקשתיות הוא מתבקש להרכיב במשך עשרים עד עשרים וארבע שעות ביממה, לפי הוראות הרופא. בזמן האוכל או באירוע חגיגי אפשר להסיר את הקשתיות.
הקשתיות השקופות מזיזות את השיניים באופן הדרגתי אל המיקום האידיאלי שלהן, כפי שנקבע על ידי הרופא. בכל ביקור יתקין האורטודנט קשתיות חדשות הקרובות יותר לזווית השיניים הרצויה. התהליך יימשך עד שהשיניים יגיעו למקום או לזווית הרצויה. משך הטיפול תלוי במצב המקורי של השיניים, טיפול ממוצע נמשך בין חצי שנה עד שנה.
באמצעות השיטה אפשר לפתור מגוון גדול של בעיות שיניים נפוצות כמו שיניים צפופות, כאשר אין מספיק מקום בלסת לכל השינים, כאשר יש מרווחים גדולים בין שן לשן או בטיפול בסגר הפוך, כאשר שן אחת או מספר שיניים נמצאות בסגירה הפוכה מול הלסת הנגדית.
בסיום הטיפול, כדי לשמור על תוצאות הטיפול יש צורך בהדבקת קיבועים בצד הפנימי של השיניים. הקיבועים יבטיחו כי השיניים לא יזוזו ממקומם החדש וכי התוצאה תישמר לשנים ארוכות.

יתרונות השיטה

• יישור שיניים ללא גשר בשיטת d-aligners מאפשר שמירה מרבית על היגיינת הפה. אפשר להסיר אותן בזמן צחצוח השיניים, לצחצח את השיניים בצורה יסודית ולהשתמש בחוט דנטאלי לניקוי יסודי של השיניים.
• הקשתיות דקות מאד, ולכן הן אינן מפריעות בזמן האכילה והדיבור ולא משבשות את ההגייה.
• הסתגלות השיניים והפה למערכת היא מהירה מאוד. מאחר ובשיטה זו אין חוטי מתכת או סמכים המודבקים לשיניים, הטיפול אינו פוצע או מגרה את הלשון או את השפתיים.
• זוהי שיטה המאפשרת דיוק מרבי. מאחר וכל תוכנית נבנית בהתאמה לפיו של המטופל, הקשתיות נוצרות ברמת דיוק גבוהה מאוד ומאפשרות ליישר את השיניים בזמן הקצר ביותר.