יישור שיניים למבוגרים

אורתודונטיה אינה מיועדת רק למתבגרים. מוערך כי אחד מתוך חמישה מטופלים אורתודנטיים הוא מבוגר. רבים מהמטופלים לא עברו טיפול אורתודנטי הולם במהלך ילדותם. שיניים עקומות או מנשך לא תקין עלולים לגרום לדלדול עצם, שחיקה מוגזמת של פני השן, כאבי ראש וכאבים במפרקי הלסת (מפרק טמפורו-מנדיבולרי). טיפול אורתודנטי יכול לשפר את המראה, בריאות הפה והביטחון העצמי.  
נהוג לקשר אסוציטיבית  את הצורך ליישור שיניים לילדים ולבני נוער, אולם בשנים האחרונות המודעות לאסתטיקה ולבריאות הפה גברה מאוד וגם אנשים מבוגרים בכל גיל מעוניינים ליישר את השיניים ולזכות בחיוך אסתטי ובפה בריא. חשוב לדעת כי לטיפול האורתודנטי יש אומנם חשיבות אסתטית, אך גם חשיבות רפואית.

אישה מבוגרת עם ברקטים

יישור שיניים למבוגרים -חמישה דברים שכדאי לדעת

  • יישור שיניים לאנשים מבוגרים מתבצע, בדרך כלל, בטכניקות שונות מאשר יישור שיניים לילדים. המכנה המשותף לטיפול האורתודנטי לילדים ולמבוגרים הוא יצירת לחץ על השיניים היוצר תהליך אשר מזיז את השיניים לעמדתם הרצויה.
  •  מבוגרים רבים מופנים לטיפול אורתודנטי בהמלצת רופא השיניים המטפל כדי לשפר את הלעיסה, את סגירת הפה וכדי ליישר את השיניים. יישור שיניים מסייע להיגיינה טובה יותר של הפה ולבריאות החניכיים
  • גם מבוגרים חשים כי חיוך יפה הוא מפתח להופעה לבבית בכל גיל. חיוך זוהר משדר בריאות, הצלחה ומעניק לכל אחד ביטחון עצמי גבוה.
  • יישור שיניים למבוגרים מלווה, לעתים, בקושי פסיכולוגי. מבוגרים העוסקים במכירות, בהרצאות, אומנים, זמרים ושחקנים וכמעט כל מי שבא במגע עם אנשים רבים והדיבור הוא כלי יום יומי ושגרתי עבורו, עלול לחוש מבוכה כאשר ייחשף בציבור במהלך הטיפול של יישור השיניים. לכן פותחו שיטות מיוחדות עבור יישור שיניים למבוגרים. בטיפול בשיטות החדשות יוכלו המטופלים להמשיך לנהל אורח חיים רגיל ולחיות חיים מלאים תוך כדי מהלך הטיפול.
  •  יישור שיניים למבוגרים דורש התמחות מיוחדת, ניסיון וידע רב. כאשר אתם בוחרים אורתודנט ליישור שיניים עבור מבוגרים, יש לוודא כי הוא מומחה ובעל ניסיון בתחום זה.

 

יישור שיניים למבוגרים -על השיטות הנפוצות

היום עומדים לרשותו של כל אורטודנט לא רק גשר לשיניים או פלטה, אלא  אף מגוון רחב של מכשירים, קיבועים ואפילו ניתוחים  אורתודנטים שבעזרתם אפשר להשיג יישור שיניים מוצלח בכל גיל. אנו מציעים מגוון טיפולים ופתרונות אורתודנטיים המיועדים לענות על צרכי מבוגרים;

גשר פנימי(טיפול לינגוולי) ברקטים נסתרים, הידועים יותר כגשר פנימי, הם ברקטים ממתכת המודבקים בצד הפנימי של השיניים. הם מאפשרים אסתטיקה מושלמת. השיטה עם הברקטים בצד הלינגואלי (פנימי) של השיניים יעילה ופועלת באופן דומה לברקטים רגילים מבלי לפגוע במראה האסתטי.

ניתוח אורתודונטי – מבוצע רק בקרב מבוגרים מעל גיל 18, כאשר הסתיימה גדילת הלסתות. במקרים של אי סימטריה חמורה של הלסת, ייתכן שיהיה נחוץ ניתוח. מיקומה מחדש של הלסת משפיע גם על מיקום השיניים, כך שהניתוח האורתודנטי מבוצע במשולב עם טיפול אורתודנטי.

ניתוח ליישור שיניים נחשב בספרות הרפואית כניתוח בטוח באופן יחסי. הצלחת הניתוח תלויה במספר גורמים וביניהם: הכנה אורתודנטית טובה לפני הניתוח, תכנון נכון של הניתוח, מיומנות וניסיון של הרופא המנתח ועוד.

לאחר בדיקה מקיפה של השיניים והלסתות שלכם, נציג את האפשרויות העומדות בפניכם ונתחשב בסוג הבעיה האורתודנטית ובחומרתה. אנא אל תהססו ליצור קשר עם המרפאה בכל שאלה או חשש בנושא טיפולים אורתודנטיים למבוגרים.

יישור שיניים שקוף עם D-aligners  – הן קשתיות שקופות ונשלפות העשויות מפולימר פלסטיק שקוף. הקשתיות מותאמות להזיז את שיניכם בהדרגה למיקומן המתאים. אם גשר/ברקטים אינם מתאימים לכם, יישור שיניים שקוף בעזרת קשתיות

D-aligners™ עשויות להיות הפיתרון עבורכם – הן בלתי נראות, אסתטיות, היגייניות, נוחות ויעילות. במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בשיופים בין השיניים (IPR) כדי להימנע מעקירת שיניים. שיטה זו יעילה ביותר ליצירת מקום בין השיניים כאשר הן צפופות.

למידע נוסף על D-aligners™ בקרו באתר www.correcteeth.com או צרו קשר עם מרפאתנו כדי ללמוד פרטים נוספים באשר לאופן בו שיטה זו יכולה לעזור לכם.

קשתיות שקופות ליישור שיניים